גמילה מעישון בעזרת דיקור סיני

בבסיס הצורך לעשן נימצאת אנרגיה ריגשית חסומה גדושה ונוקשה, אשר לא מוצאת דרך להיתבטא וליזרום כלפי חוץ ויוצרת סטרס גדול. כמו כן קיים אצל המעשנים קושי להכיל, לקבל ולהיתמודד עם רגש מעל סקאלה מסויימת. עניין נוסף הוא הצורך להפגין תמיד עצמה וחוסר לגיטימציה פנימית ליהיות חלש.פעמים רבות ניראה גם קושי להכיל רגשות של אינטימיות, או פחד לבטא את האני האותנטי. בכל המצבים הללו העישון משמש כפיצוי ו"ריכוך"הקושי.הסיגריה מחממת "מניעה ומרככת" את הרגשות הללו שמעיקים על הנפש. עד כאן מנינו את הסיבות לצורך בעישון שהן יותר בבחינת עודף.

כעט ניגש לתאר חלק מהסיבות לעישון שמקורן בחולשה וחוסר…של הספירה הנפשית, לבבית או חולשה אנרגטית של איבר פנימי אחר (לכל איבר פנימי ברפואה הסינית יש גם איפיונים פסיכולוגיים נפשיים רגשיים מנטליים היתנהגותיים) לדוגמא: אדם שאלמנט העץ (משוייך לאיברים כבד וכיס מרה) לא מאוזן אצלו ניראה … עצבנות, אימפולסיביות, רגזנות, כעס, תיסכול, זעם ודיכאון מחוסר יכולת להגשים מטרות ויעדים בחייו וליראות לאן מובילה אותו הדרך.כאן העישון ירגיע ו"ירכך את העץ וירגיע את הרגשות הקשים".

אדם שאלמנט האדמה שלו מצוי בחוסר איזון (משוייך לאיברים קיבה וטחול) יסבול מנטייה לכפייתיות ואובססיביות כמו אדמה בוצית וטובענית ואז העישון "יאזן" אותו על ידי "ייבוש האדמה הבוצית והטובענית".
כשאלמנט המתכת(ריאות ומעי גס) לא מאוזן ניפגוש מטופל שיכול ליסבול מניכור,היתנשאות,סגירות וריחוק רגשי,שכלתנות יתר המדכאת את הרגש ועוד.כאן העישון יעזור לעדם להיפתח ו"ליזרום רגשית"

כאשר יגיע אלינו אדם עם אלמנט האש {לב, מעי דק מעטפת לב ומחמם משולש) לא מאוזן ניפגוש מצבים של רגשות סוערים,מאניה דיפרסיה,רגשנות יתר,צורך אינסופי בתשומת לב.במיקרה הנ"ל העישון יפצה על הצורך בחום אנושי.

כשאלמנט המים יצא מאיזון (כליות ושלפוחית השתן)ניפגוש מצבים של של פחד מיסוגים שונים… פחד מכישלון, מהצלחה, מהחיים ביכלל, פחד ליהיות העצמי האוטנתי שלי ועוד. כמו כן בכליות לפי הרפואה הסינית שוכן כח הרצון שלנו ולכן כשאלמנט זה יהיה בחוסר ניראה מצבים שבנאדם לא מצליח להתמיד בכלום,פסיבי ולא מצליח "להפיק"  את חייו. כאן העישון ישמש כספק כח אנרגייה חמה להניע אותנו מהפסיביות . ידחוף אותנו קדימה, יתמוך ביכולת הבסיסית לירצות חזק יותר.וכן העישון שמייצג כח של חום ואש ירגיע ויאזן את רגש הפחד שמשוייך לאנרגייה של קור ופחד.

לכל הסיבות הנ"ל שמנינו והן לנוספות שלא היספקתי לימנות כאן כגורמות לצורך לעשן יש פיתרון יעיל מאוד ברפואה הסינית.
ישנן נקודות דיקור ספציפיות שונות שיודעות ליפטור ו"ליפרום" את " הקשר"  שגורם לצורך לעשן. כך שלאחר הטיפול המעשן ירגיש החל מצורך מופחט בהרבה לעשן ועד לדחייה ממש מעישון.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>